Koronavírus: két megyénkben csúnyán berobbant a járvány, öt másikban még szurkolunk a lassulás elindulásáért

Koronavírus: két megyénkben csúnyán berobbant a járvány, öt másikban még szurkolunk a lassulás elindulásáért

Miután szombaton már harmadik napja 9 ezer körül, azaz magasan, ragadt az új igazolt koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon, újra végignéztük mind a 19 megyénk és a fővárosunk járványügyi tendenciáit és azt kaptuk, hogy két megyénkben (Jász-Nagykun-Szolnok, Baranya) csúnyán berobbant a járvány és Baranyában új csúcsra szárnyalt a napi esetszám. Másik öt megyénkben (Békés, Heves, Tolna, Veszprém és „jóindulattal” Zala megyében) egyelőre csak azt látjuk, hogy stagnál, oldalaz a járvány, további kilenc megyénkben viszont már a fékeződés (első) jelei mutatkoznak. Győr-Moson-Sopron, Pest, Komárom-Esztergom megyékben és Budapesten pedig már egyértelműen szorul vissza a járvány, azaz csökkennek a napi esetszámok. Mindez egyáltalán nem ad okot a hátradőlésre a járványügyi védekezési szabályok terén a húsvéti ünnepek alatt sem.

Kijelölték a közel 2000 milliárdos Jász-Nagykun-Szolnok megyei fejlesztési terv főbb irányait

Kijelölték a közel 2000 milliárdos Jász-Nagykun-Szolnok megyei fejlesztési terv főbb irányait

Az Északkelet-magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna 2030-ig szóló fejlesztési koncepciójának költségvetése Jász-Nagykun-Szolnok megyére vonatkoztatva 1600 milliárd forintot, Szolnok városára további 330-340 milliárd forintot tartalmaz és illeszkedik Magyarország gazdaságfejlesztési irányaihoz, a helyi vállalkozások igényeihez - közölte az innovációs és technológiai miniszter, az Északkelet-magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna komplex fejlesztéséért felelős kormánybiztos hétfőn Szolnokon.

Borsodba, a Hajdúságba és Szabolcsba ömlik a legtöbb EU-forrás

Amennyiben a budapesti, központi besorolású, de akár országos kihatású nagyprojektek torzító hatásától eltekintünk, akkor Borsod-Abaúj-Zemplén megyébe érkezik a 2014-2020-as uniós fejlesztési ciklusban a legtöbb megítélt támogatás, ami jelenleg 647 milliárd forintot tesz ki - mutat rá összefoglalójában a Világgazdaság. A dobogón ezután Hajdú-Bihar megye következik 592 milliárd forinttal, majd Szabolcs-Szatmár-Bereg megye jön 373 milliárddal. Az, hogy éppen ezek az észak-magyarországi megyék állnak a rangsor élén, kedvező, hiszen az Európai Unióból érkező pénzek felzárkóztatási célt szolgálnak, márpedig éppen ez a térség az egyik leginkább elmaradott még az egy főre jutó GDP és egyéb mutatók alapján.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Így alakul szerdától a benzin ára
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.